Ochsner
Chci
nezávaznou
nabídku

Revitalizuji bytový dům

Do celkové revitalizace bytového domu vždy patří také volba vhodného způsobu vytápění. Změna tepelného zdroje je vhodná například v případě neúměrně vysokých cen za teplo.

Navržení tepelných čerpadel pro vytápění bytového domu se vyplatí již od ceny kolem 450 – 500 Kč/GJ dálkového tepla.

Instalaci nového zdroje v podobě tepelných čerpadel je možno financovat úvěrem z úspor za vytápění za velmi výhodnou úrokovou sazbu.

V případě zájmu o rekonstrukci Vašeho vytápění nás prosím kontaktujte.

 

Revitalizace bytového domu

Do bytového domu se hodí všechny druhy tepelných čerpadel. Nejčastější volbou je typ vzduch-voda, pro svou snadnou instalaci, a proto, že není nutné pořizovat na pozemku zemní vrty nebo kolektory. Čerpadlo stačí umístit do bývalé prádelny či kočárkárny. Cena čerpadel, akumulačních nádob a zásobníků teplé vody pro panelový dům o 40 bytech nebude nejlevnější. Životnost je však 20 let a při jeho používání ušetříte 50 až 80% nákladů za tepelnou energii. Technicky i ekonomicky nejpřínosnější systémem je čerpadlo vzduch-voda. Přívod a odvod venkovního vzduchu se pak řeší přes otvory v obvodových stěnách. Tepelné čerpadlo je možné umístit i na plochou střechu domu, s tím, že potrubí se propojí mezi tepelnými čerpadly a domovní kotelnou. Odtud bude po nepříliš náročné úpravě zařízení rozváděna topná voda k radiátorům stejným způsobem jako před změnou tepelného zdroje. 

Zkušenosti našich klientů...

  • Zařízení: OCHSNER GMSW 17 plus
  • Lokalita: Orlová
  • Montáž: 2012
Jednotka tepelného čerpadla pracuje tak tiše, že běžná lednice, kterou je každý nucen v domácnosti snášet, je proti ní hlučný traktor.
J. K., Orlová
1
Specialista na tepelná čerpadla již 42 let
2
Stovky tisíc spokojených zákazníků v Rakousku, Německu, Švýcarsku a dalších zemích
3
Nejtišší výparníky na trhu s hlučností od 18 dB(A)
4
Nejvyšší topné faktory (testováno ve WPZ Testzentrum Buchs, Švýcarsko)
5
Široký sortiment provední a výkonů od 2,2kW do 960kW
6
Teplota topení až 65°C ( až 98°C u průmyslových aplikací)
7
Odzkoušená životnost více než 20 let