Ochsner
Chci
nezávaznou
nabídku

Stavím nový dům

Současná doba přináší použití nových materiálů a technologií nejenom ve stavebnictví, ale také v oblasti technických zařízení budov.

V případě, že zvažujete pořízení tepelného čerpadla, přečtěte si prosím naše obecné rady a doporučení pro efektivní vytápění tepelným čerpadlem zde.

Co bychom měli udělat pro úspěšné pořízení tepelné čerpadla? Jaké jsou jeho technologické možnosti a přednosti? Více o tomto tématu najdete zde.

S tepelným čerpadlem je nejlépe začít uvažovat již před pořízení stavební parcely. Naši technici Vám odborně posoudí hodnotu pozemku z hlediska pořízení vytápění tepelným čerpadlem. Výběr typu zdroje tepla se úzce vztahuje k možnostem a vlastnostem Vašeho pozemku.

Nabízíme Vám řešení Vaší kotelny, které bude obsahovat kotelnovou sestavu s vhodným tepelným čerpadlem, přizpůsobeným Vašim potřebám a možnostem. Tepelné čerpadlo Vám kromě vytápění domu poskytne dostatečné množství teplé vody po celý rok. Přizpůsobíme Vaši instalaci požadavkům a potřebám Vaší rodiny, případě zajistíme provedení dalších prací, které souvisejí s instalací.

Jak postupovat?

Pokud potřebujete projekt stavby, doporučíme Vám schopného a osvědčeného projektanta. Úzká spolupráce mezi projektantem, klientem a námi tvoří dobrou základnu pro vytvoření vytápění Vašeho domu na míru Vašim možnostem.

  1. Vstupní konzultace – spolu s Vámi probereme Vaše možnosti a navrhneme další postup, přičemž potřebujeme získat pár údajů a informací pro přesný návrh zařízení
  2. Vypracování nabídky kotelnové sestavy – nabídka obsahuje rozpočet na energetické srdce domku – kotelnu s tepelným čerpadlem
  3. Realizace montáže po dodání zařízení
  4. Uvedení zařízení do provozu a předání zařízení do Vašeho užívání, včetně dokumentace pro kolaudaci

Pro další informace nás prosím kontaktujte.

 

Správné tepelné čerpadlo pro Váš dům

Správnou volbou při pořízení tepelného čerpadla, které má sloužit k vytápění domu, může být tepelné čerpadlo země/voda. Zemní tepelné čerpadlo odebírá energii z hmoty země okolo jímače. Tím může být buď vrt, nebo tzv. plošný kolektor. Plošný kolektor je tvořen nejčastěji potrubím umístěným v zemi v hloubce cca 1m, pod povrchem a rozteč mezi jednotlivými trubkami je také 1m. Většinou je velikost plošného kolektoru úměrná dvojnásobku vytápěné plochy rodinného domu. Pro běžné rodinné domy je to zhruba 300-400m2. Takovou plochu je tedy možné zajistit skoro u každé novostavby. Pokud se velikost plošného kolektoru správně naddimenzuje, nemůže dojít k velkému vychlazení a plošný kolektor tak bez problémů dodává energii pro tepelné čerpadlo během celé topné sezony. Díky hloubce jeden metr a díky relativně malému vychlazování nedochází k zásadnímu ovlivnění vegetace. Na konci topné sezony pak dojde k regeneraci. Tu provádí povrchová voda a slunce velice rychle, a tak zhruba měsíc po skončení topné sezony jsou teploty v plošném kolektoru stejné jako před zahájením topení. Tímto zdrojem si můžeme dovolit vytápět i venkovní bazén.

 

Zkušenosti našich klientů...

  • Zařízení: OCHSNER AIR 41
  • Lokalita: Praha
  • Montáž: 2018
V minulosti jsme platili 85000Kč ročně za plyn a při těchto platbách jsme si spočítali, že pořízením tepelného čerpadla budeme jen šetřit. Po prvním roce provozu celkové náklady na topení, ohřev teplé vody a ohřev bazénu spadly na 42 000Kč za rok, což je až neuvěřitelné. Můžeme velmi doporučit.
Praha
1
Specialista na tepelná čerpadla již 42 let
2
Stovky tisíc spokojených zákazníků v Rakousku, Německu, Švýcarsku a dalších zemích
3
Nejtišší výparníky na trhu s hlučností od 18 dB(A)
4
Nejvyšší topné faktory (testováno ve WPZ Testzentrum Buchs, Švýcarsko)
5
Široký sortiment provední a výkonů od 2,2kW do 960kW
6
Teplota topení až 65°C ( až 98°C u průmyslových aplikací)
7
Odzkoušená životnost více než 20 let