OCHSNER je tradiční rakouský výrobce tepelných čerpadel nejvyšší kvality a technologický lídr v oboru. Je průkopníkem v technologii tepelných čerpadel.

V roce 2022 oslaví firma OCHSNER 150 let od svého založení. Společnost OCHSNER Wärmepumpen GmbH se již déle než 40 let zabývá vývojem a výrobou tepelných čerpadel.

První tepelná čerpadla OCHSNER byla v Česku instalována již v roce 1992. Byla to především zařízení typu země-voda. Mnohá tepelná čerpadla, instalovaná v 90. letech spolehlivě pracují dosud.

OCHSNER patří k pionýrům technologie tepelných čerpadel v Česku. OCHSNER vždy měl a má pověst kvalitního výrobce s vynikajícími parametry svých zařízení.

Stolové výparníky tepelných čerpadel vzduch-voda a jejich robustní provedení jsou pro OCHSNER typické. Toto řešení zajišťuje vynikající parametry, minimální hlučnost venkovních jednotek a dlouhou životnost zařízení.

Tepelná čerpadla se stolovými, horizontálně řešenými výparníky jsou oblíbené zejména u rozlehlých luxusních rezidencí, kde jsou vyšší požadavky na množství tepla, chladu a ohřevu vody.