V některých případech není nutno pořizovat si nákladnou rekuperační jednotku pro regulaci vnitřní teploty a využití odpadního tepla. OCHSNER nabízí jednodušší integrované řešení funkce ohřevu teplé vody z odpadního vnitřního vzduchu. Tím současně dochází k větrání budovy a také k využití tepla, které jsme již jednou zaplatili pro vytopení budovy.

Tepelná čerpadla typu Europa mají navíc integrovány další funkce, například možnost připojení solárního ohřevu, funkci Smart Grid, časový režim větrání, přídavný elektrický ohřev, atd.

Pro další informace kontaktujte naše techniky.

 

Větrání a chlazení tepelným čerpadlem

Vnitřní cirkulací vzduchu se dá zajistit vytápění, chlazení nebo rozvod tepla od krbu do obytných místností. Topení se tak zajistí bez nutnosti větrání. Pokud máte požadavek na větrání, je vzduch odsáván z koupelen, WC a kuchyní a po rekuperaci odváděn ven z objektu. Čerstvý vzduch je po předehřátí v rekuperačním výměníku smíchán se vzduchem cirkulačním, filtrován a po dohřevu nebo ochlazení přiveden do obytných místností. Není potřeba další doplňková otopná soustava, vyjímkou jsou koupelny, kam se instalují nezávislé otopné plochy, například otopné žebříky. 

Vzduchotechnické jednotky si teplo nebo chlad nepřipraví, je proto nutné připojení na zdroje tepla  a zdroje chladu. Po připojení na systémy tepelných čerpadel je možné zajistit z části i vytápění domu, které je díky vlastnostem tepelných čerpadel nákladově nižší než elektřinou. Volba zařízení se odvíjí od konkrétních požadavků a parametrů objektu.