Podlahové teplovodní topení je pro tepelné čerpadlo nejvhodnějším topným systémem. Vytváří příjemné prostředí, šetří náklady, snižuje víření prachu a má dlouhou životnost.

Pro dosažení tepelné pohody stačí nižší výstupní teplota vody z tepelného čerpadlo (obvykle 35°až 45°C) a proto je provoz velmi efektivní.

Technická místnost v novostavbě je obvykle limitovaná prostorem. Proto je velmi oblíbené řešení vnitřní jednotky s integrovaným zásobníkem. OCHSNER dodává model AIR FALCON s vnitřní jednotkou MULTI TOWER®.

Jednotka MULTI TOWER® se vyznačuje čistou linií a zaoblenými hranami a zabírá necelý 1 m2 plochy. Obsahuje integrovaný zásobník teplé vody, akumulační nádrž, regulaci a další potřebné komponenty. V technické místnosti proto zabere minimum místa.

U rekonstrukce se tepelné čerpadlo většinou připojuje na radiátorový systém. Pro dosažení tepelného komfortu musí být teplota výstupní vody z tepelného čerpadla vyšší – obvykle nad 50°C. Proto je vhodné vybrat tepelné čerpadlo s výstupní teplotou alespoň 60°C.

Prostory kotelny dovolují instalovat dostatečně objemný samostatný zásobník na ohřev vody a také akumulační nádrž, která slouží pro vyšší komfort vytápění a zamezuje cyklování tepelného čerpadla.

Pro rekonstrukce dodává OCHSNER modely AIR EAGLE nebo AIR MILLENIUM s horizontálním výparníkem, výstupní teplotou vody až 65°C a vysokým topným faktorem i při vyšších teplotách výstupní vody.

Rádi Vám zašleme podrobné technické informace a vypracujeme nabídku.