Nemáte dostatak financí na pořízení tepelného čerpadla?
19.11.2016

Vzduch, země, voda! Tyto tři elementy se dají díky své energii využít na vytápění domu za pomocí tepelného čerpadla. Jeho koupě sice stále patří k nejdražším možným investicím do domácího ohřevu, přesto se čím dál více využívá, protože se vyplatí! Platby za teplo jsou u něj nejnižší ze všech ostatních zdrojů, které známe.

Chcete-li dosáhnout výrazné úspory nákladů na vytápění a zároveň vytápět ekologicky, pak je tepelné čerpadlo využívající teplo z okolního prostředí jasnou volbou. Zařízení potřebuje k provozu elektřinu, ale pouze malou část v poměru k množství tepla, které díky ní vyrobí. Zbylou část energie získává z okolního prostředí zcela zdarma a bez omezení.

Další výhoda tepelného čerpadla tak spočívá v nezávislosti na fosilních palivech. Moderní způsob vytápění je ideálním řešením pro každého, kdo již nechce nadále topit fosilními palivy, kde se dá předpokládat neustálý růst cen. Za zmínku stojí také výrazně jednodušší manipulace – není zapotřebí namáhavého sklízení uhlí či dřeva a jediný nezbytný fyzický úkon je stisknutí tlačítka. Není divu, že tepelným čerpadlem disponuje přibližně každá desátá novostavba.

Kde ale brát a nekrást? Pokud vás v minulosti odrazovala vysoká pořizovací cena a nepříliš atraktivní návratnost, pak byste s pořízením tepelného čerpadla neměli nadále meškat. V rámci státního dotačního programu Nová zelená úsporám můžete získat příspěvek ve výši až 75 000 Kč. Alternativou je dotační program Kotlíkové dotace 2016 s příspěvkem ve výši až 127 000 Kč.