Jaké jsou tedy výhody tepelných čerpadel?
3.12.2015

Nízké provozní náklady - až třetinové spotřeba energie oproti klasickým zdrojům tepla a při dodané 1 KW energie získáte 3 KW výkonu. Dále se předpokládá stálý růst cen energií, kdy díky nízké spotřebované energie stále více ušetříte i do budoucna.

Úspora na elektrospotřebičích - Pořízením tepelného čerpadla máte nárok na zvýhodněnou sazbu elektrické energie, kdy máte nižší cenu za 1 kWh elektřiny a tím šetříte nejen na topení, ale také na všech elektrických spotřebičích v domácnostech.

Ekologie - Snížením spotřeby energie se snižuje i zátěž životního prostředí. Nedochází k exhalacím pevných částic, tedy popílku a prachu, dále plynů jako oxidu uhličitého.

Komfort - Celý topný systém funguje plně automaticky. Zajišťuje komfortní teplotu v objektu a to pro malé domácnosti i velké objekty. Celý systém je možné monitorovat a ovládat přes internet.

Dotace - Jedná se o alternativní zdroje energie, který je dotačně podporován nebo se jeho podpora připravuje. Jedná se jak o statní tak o krajské čí městské dotační programy. 

Pořizovací cena - Díky vysoké konukrenci v oblasti prodeje tepelných čerpadel, ale i velké poptávce, máte možnost vybrat tepelné čerpadlo na míru dle kvality, která se nejčastěji odráží na ceně. Ceny čerpadel jsou tedy stále nižší.