Ochsner
Chci
nezávaznou
nabídku

Proč je dobré mít tepelné čerpadlo?
6.4.2016

S tepelným čerpadlem máme levnější sazbu za elektrickou energii, což je velmi příjemný bonus. Tím že spotřebovává méně energie a přitom neustále zdražuje teplo, se investice do tepelného čerpadla rozhodně vyplatí. Za posledních patnáct let prošla skutečnou evolucí, která zapříčinila, že dnes si můžeme pořídit vskutku kvalitní tepelné čerpadlo s dlouhou životností.


Proč bychom měli uvažovat o úsporném vytápění? Ceny energií rok od roku stoupají a lze předpokládat, že jejich růst bude pokračovat i do budoucna. Přitom investice do úsporného systému vytápění a přípravy teplé vody vám přinese významné úspory dnes, ale hlavně v budoucnu. Pokud zvolíte jakýkoli klasický tepelný zdroj, bude vždy spotřebovávat palivo nebo elektrickou energii a to s lepší nebo horší účinností jeho přeměny na teplo. Vždy ale, bez ohledu na tuto účinnost, budete platit účty za spotřebované energie pro váš dům. Pokud jako zdroj vytápění zvolíte tepelné čerpadlo, které dokáže získat větší část energie z okolního vzduchu nebo zemského masivu, to na provoz potřebuje méně než 1/3 energie dodané do otopného systému - větší část energie tedy budete mít vždy zdarma, ať už ceny energií budou jakékoli. Vývoj techniky tepelných čerpadel pokročil v posledních letech hodně dopředu. Kvalitní tepelná čerpadla jsou při svém provozu ekonomická, mají dlouhou životnost a využívají inteligentní řídicí systémy.


Zkušenosti našich klientů...

  • Zařízení: OCHSNER AIR 23
  • Lokalita: Jeseník
  • Montáž: 2017
Velice zdařilý stroj i pro vyšší nadmořské výšky. Bydlíme v nadmořské výšce 700m a zimy u nás bývají silné a přesto i s čerpadlem vzduch voda jsem neměli žádný problém.
Jeseník
1
Specialista na tepelná čerpadla již 42 let
2
Stovky tisíc spokojených zákazníků v Rakousku, Německu, Švýcarsku a dalších zemích
3
Nejtišší výparníky na trhu s hlučností od 18 dB(A)
4
Nejvyšší topné faktory (testováno ve WPZ Testzentrum Buchs, Švýcarsko)
5
Široký sortiment provední a výkonů od 2,2kW do 960kW
6
Teplota topení až 65°C ( až 98°C u průmyslových aplikací)
7
Odzkoušená životnost více než 20 let