Ochsner
Chci
nezávaznou
nabídku

Jak si chytře a levně vytápět dům? Přece pomocí tepelného čerpadla
10.4.2016

Tepelná čerpadla představují rozšířený způsob, jak levně a ekologicky vytápět dům či ohřívat vodu. I přes vyšší pořizovací cenu se tato investice vyplatí, protože její návratnost činí zhruba 5 let. Navíc topení pomocí tepelného čerpadla je velmi komfortní, bez starostí s palivem, obsluhou zařízení či vysokou prašností v domě.
Tepelné čerpadlo odebírá teplo z okolního prostoru a využívá je k vytápění, ohřevu užitkové vody či chlazení. Zdrojem tepla může být vzduch, země či voda, přičemž jednotlivé typy tepelných čerpadel se rozlišují dále podle toho, jakým způsobem se odebrané teplo dostává do objektu.

V praxi se tak setkáte s těmito typy: země/voda, vzduch/voda, voda/voda, vzduch/vzduch. Nejrozšířenější jsou v našich zeměpisných šířkách zařízení čerpající teplo ze vzduchu, a to díky dostupnosti zdroje i snadné instalaci, obecně nejúčinnější jsou ta, která využívají vodní zdroje. První typ není však příliš vhodný do oblastí, kde panují nižší teploty, neboť je při nich omezena účinnost zařízení. Vodní zdroje pro tyto účely, jakými může být studna, potok apod., jsou pak zase těžko dostupné – jsou u nás také nejméně využívané. Téměř neměnnou účinnost v průběhu celého roku a snadnou dostupnost zdroje nabízejí typy země/voda. Vyžadují sice náročnější instalaci, tu však konstantní účinnost skvěle vyváží. Výběr správného typu tepelného čerpadla byste v každém případě neměli provádět sami, kdežto za pomoci odborníků. Dobře zvolené čerpadlo dokáže pokrýt většinu celoroční spotřeby tepla, záleží však na typu čerpadla, izolaci domu a dalších podmínkách.


Zkušenosti našich klientů...

  • Zařízení: OCHSNER GMLW 14 plus
  • Lokalita: Dolný Kubín, okolie
  • Montáž: 2012
Úspory z vykurovania, môžem každoročne investovať do rekreácie našej rodiny.
M. P., Dolný Kubín
1
Specialista na tepelná čerpadla již 42 let
2
Stovky tisíc spokojených zákazníků v Rakousku, Německu, Švýcarsku a dalších zemích
3
Nejtišší výparníky na trhu s hlučností od 18 dB(A)
4
Nejvyšší topné faktory (testováno ve WPZ Testzentrum Buchs, Švýcarsko)
5
Široký sortiment provední a výkonů od 2,2kW do 960kW
6
Teplota topení až 65°C ( až 98°C u průmyslových aplikací)
7
Odzkoušená životnost více než 20 let