Ochsner
Chci
nezávaznou
nabídku

Která tepelná čerpadla jsou nejlepší?
3.5.2016

Nejvíce záleží na tom, o jaký stát se jedná. Pokud se bavíme o Evropských státech, kde je teplejší klíma, pak je nejprodávanějším čerpadlem systém vzduch/voda. Ovšem v zemích, které mají klima podobné tomu našemu, je naopak nejlepší systém země/voda. Oba systémy mají samozřejmě i své výhody a nevýhody v závislosti na spotřebě elektřiny, životnosti, náročnosti montáže, v hlučnosti atd.

 

Cena tepelného čerpadla?

Hledáte kompletní ceník tepelných čerpadel nebo cenu konkrétního tepelného čerpadla, jeho montáž nebo servis? Je to individuální. Ekonomicky nejlepším řešením v České republice je tedy již výše zmiňované čerpadlo země/voda odebírající teplo z plošného kolektoru. Počet zabudovaných tepelných čerpadel odebírajících teplo z plochy zahrady v posledních letech výrazně vzrostl, protože zemní kolektor spojuje výhody odběru tepla z vrtu (delší životnost, nízkou spotřebu elektřiny) a zároveň výhody odběru tepla ze vzduchu (nižší pořizovací náklady, jednodušší získání povolení). Jedinou podmínkou pro využití tepelného čerpadla s plošným kolektorem je dostatečně velký pozemek, na kterém je možné provést výkopy do hloubky okolo 120 cm, což u většiny běžných stavebních pozemků není žádný problém.

Vliv na zeleň v zahradě je podle zkušeností uživatelů těchto tepelných čerpadel minimální a jediným omezením je využití plochy nad kolektorem, kde nemůže být dodatečně postavena například garáž nebo zapuštěný bazén. Velmi důležité je vědět, že pořízení tepelného čerpadla neznamená automaticky úsporu provozních nákladů. Volba správného typu tepelného čerpadla, topného systému a celkového zapojení, má velký vliv na dosahované úspory. Při špatném výběru tepelného čerpadla nebo jeho zapojení, můžete platit zbytečně za jeho provoz i o 50 % více, než v případě profesionálně instalovaného kvalitního zařízení. Pokud právě vy uvažujete, že si pořídíte tepelné čerpadlo, není na co čekat, nejlepším řešením je tepelné čerpadlo země/voda.


Zkušenosti našich klientů...

  • Zařízení: OCHSNER AIR 416 C BASIC
  • Lokalita: Rychvald
  • Montáž: 2016
Po několika topných sezónách jsme zjistili, že tepelné čerpadlo nevyžaduje skoro žádnou údržbu, v zimním období je doma teploučko jak když jsme topívali koksem :-)
Rychvald
1
Specialista na tepelná čerpadla již 42 let
2
Stovky tisíc spokojených zákazníků v Rakousku, Německu, Švýcarsku a dalších zemích
3
Nejtišší výparníky na trhu s hlučností od 18 dB(A)
4
Nejvyšší topné faktory (testováno ve WPZ Testzentrum Buchs, Švýcarsko)
5
Široký sortiment provední a výkonů od 2,2kW do 960kW
6
Teplota topení až 65°C ( až 98°C u průmyslových aplikací)
7
Odzkoušená životnost více než 20 let