Ochsner
Chci
nezávaznou
nabídku

Co všechno obnáší provoz tepelného čerpadla?
8.5.2016


Tepelná čerpadla dnes patří mezi nejvýhledávanější zdroje tepelné energie. Jejich provoz a princip zná mnoho z nás, avšak každá “sranda” si vybírá svou daň. Veškeré důležité informace na Vás čekají v tomto článku.
Na začátku všechny nejvíce zajímá investice do tepelného čerpadla. Výše investice se musí pohybovat okolo 150 000 Kč bez DPH, včetně veškerého materiálu, uvedení do provozu, bojleru, ekvitermní regulace, elektroinstalace, bivalentního zdroje atd.

Úspora nákladů a ceny

Úspora nákladů na vytápění ve srovnání s ostatními pohodlnými způsoby vytápění (zemní plyn, pelety, eletkrokotel, elektrorošty, propan-butan, topný olej), je jednoznačně nejlevnější tepelné čerpadlo. Pokud jde o samotné vytápění, je to neuvěřitelné, ale náklady jsou zcela srovnatelné s náklady na vytápění hnědým uhlím.

Zejména pokud se započtou náklady na veškeré energie v domácnosti, tedy i elektřina na provoz domácnosti. Přispívá k tomu nízká sazba elektrické energie po dobu 22 hodin denně. Aby ale platilo výše uvedené, je nutné splnit pár podmínek. Do radiátorů nebo podlahového vytápění by neměla jít vyšší teplota topné vody než 45 °C při venkovní teplotě -15°C (ideálně 30 °C). Obvykle se topný systém pro tepelné čerpadlo navrhuje s tepelným spádem 35/30 °C, takže ani při největších mrazech nejde do topného systému více než 35°C. Pokud nedodržíte výše uvedené zásady, pak sice tepelné čerpadlo váš dům vytopí, ale z ekonomického pohledu to fungovat nebude.

Cena vrtu tepelného čerpadla, jeho montáž, záruka a servis - to jsou otázky, na které se vždy ptejte. Tepelné čerpadlo Vám zajistí velmi komfortní provoz, který vám umožní ponechat topení zcela bez vašeho dozoru nebo nějaké vaší činnosti. Jen si nastavíte teploty pro topení a ohřev TUV a čerpadlo se o vše samo postará. Prostě zmáčknete knoflík a hotovo. V neposlední řadě se také jedná o ekologický provoz, žádný černý mrak na obloze nad vámi neuvidíte.


Zkušenosti našich klientů...

  • Zařízení: OCHSNER AIR 23
  • Lokalita: Jeseník
  • Montáž: 2017
Velice zdařilý stroj i pro vyšší nadmořské výšky. Bydlíme v nadmořské výšce 700m a zimy u nás bývají silné a přesto i s čerpadlem vzduch voda jsem neměli žádný problém.
Jeseník
1
Specialista na tepelná čerpadla již 42 let
2
Stovky tisíc spokojených zákazníků v Rakousku, Německu, Švýcarsku a dalších zemích
3
Nejtišší výparníky na trhu s hlučností od 18 dB(A)
4
Nejvyšší topné faktory (testováno ve WPZ Testzentrum Buchs, Švýcarsko)
5
Široký sortiment provední a výkonů od 2,2kW do 960kW
6
Teplota topení až 65°C ( až 98°C u průmyslových aplikací)
7
Odzkoušená životnost více než 20 let