Ochsner
Chci
nezávaznou
nabídku

Úspora financí aneb mějte tepelné čerpadlo
1.10.2016

Jestliže stále přemýšlíte nad tím, kde a jak byste v zimě ušetřili. Řešením je – chytré topení.

Také si říkáte, že každý rok protopíte „majlant“, ale přitom to je zkrátka nutnost? Bohužel, mít kotel nebo klasické topení opravdu každým rokem přijde dráž a dráž.

Rozhodnete-li se však pro ekologicky a ekonomicky výhodnější variantu, čímž jsou tepelná čerpadla, ulehčí to vaší peněžence a usnadní vám to život.

Zapomeňte na ruční přikládání uhlí a briket. Na neustálé starání se o pokažený kotel či karmu. Zimu si máte vychutnávat s rodinou stavěným sněhuláků a příjemně vyhřátou ložnicí. Zákon schválnosti funguje, vždy se něco pokazí v tu nejméně vhodnou dobu.

Avšak moderní technologie se neustále vyvíjí dobře a proto vznikly tepelná čerpadla, která fungují na ekologický pohon.

Jak fungují?

Tepelná čerpadla nasávají teplo (vzduch) z okolních přírodních zdrojů, tudíž teplo získávají zadarmo. Své teplo nasají, zpracují a rozvedou po vašem útulném obydlí. Výhodou je, že čerpadlo si vezme jen tolik energie, kolik samo potřebuje. V případě, že nestačí brát přírodně zdroje, dobere si jen potřebnou část z elektrických sítí.

Cena?

Do výhodných a dlouhodobých produktů je třeba investovat, avšak myslete na to, co vše máte v ceně. Tepelné čerpadlo, veškeré příslušenství, odborníky, kteří vám vše nainstalují, zkontrolují a vysvětlí. Dále při variantě s vrtem i samotný vrt a vše spojené s ním.

Návratnost

Světlým bodem, který může být klíčový v rozhodnutí se, je to, že úspora financí může mít podobu návratnosti. Finance, které do tepelného čerpadla dáte, se vám zhruba po 3-7 letech vrátí. Dokonce je možnost získat o finanční podporu. Tou je „kotlíková dotace“, která za splnění daných podmínek vaši návratnost zkrátí až o 1 rok.

Tudíž úspora financí je opravdu velká a to hned na několika frontách. Nezávislost na cenách energií, teplo z okolí zadarmo, návratnost, minimální nálady na provoz a chod čerpadel.


Zkušenosti našich klientů...

  • Zařízení: OCHSNER GMSW 17 plus
  • Lokalita: Orlová
  • Montáž: 2012
Jednotka tepelného čerpadla pracuje tak tiše, že běžná lednice, kterou je každý nucen v domácnosti snášet, je proti ní hlučný traktor.
J. K., Orlová
1
Specialista na tepelná čerpadla již 42 let
2
Stovky tisíc spokojených zákazníků v Rakousku, Německu, Švýcarsku a dalších zemích
3
Nejtišší výparníky na trhu s hlučností od 18 dB(A)
4
Nejvyšší topné faktory (testováno ve WPZ Testzentrum Buchs, Švýcarsko)
5
Široký sortiment provední a výkonů od 2,2kW do 960kW
6
Teplota topení až 65°C ( až 98°C u průmyslových aplikací)
7
Odzkoušená životnost více než 20 let