Ochsner
Chci
nezávaznou
nabídku

Ušetřit peníze za topení? Máme řešení - tepelné čerpadlo
28.10.2016

Na tepelné čerpadlo se můžete spolehnout. Zbavte se závislosti na plynu nebo pracném vytápění tuhými palivy a ušetřete i přírodu! Peníze vložené do tepelného čerpadla vám vydělávají mnohem více než na spořícím účtu. Každá kvalitní společnost vám vypočítá výši svých úspor i návratnost vložené investice.


S koncem topné sezony přicházejí v mnoha domácnostech bilance výdajů za teplo - a leckde také úvahy, zda by se nevyplatila změna. Pokud i vy přemýšlíte o jiném způsobu vytápění, který by byl ekologičtější a zároveň ekonomicky výhodnější než stávající systém, může být tepelné čerpadlo to pravé pro váš dům. Tepelné čerpadlo dnes představuje moderní, úspornou a šetrnou variantu. Dokáže zajistit energetickou nezávislost vytápění, ohřevu vody i klimatizace. Díky tomu, že tepelná čerpadla využívají obnovitelné zdroje energie ze země, vzduchu nebo vody, bude provoz vašeho domu nebo bytu ekologický a náklady na energie můžete snížit až o 50 %.

Obavy někdy vyvolávají vyšší náklady spojené s pořízením a instalací tepelného čerpadla. Vzhledem k výši měsíčních úspor a životnosti čerpadel však můžete obvykle počítat s návratností investice do několika let. Funkční princip tepelných čerpadel je znám již několik desítek let. Toto zařízení využívá tepla okolního prostředí, aby jej následně přemístilo na požadované místo. Existují přitom tři základní typy tepelných čerpadel: čerpadlo voda-voda, země-voda a vzduch-voda. Momentálně asi nejpraktičtější typ tepelného čerpadla je systém vzduch-voda. Jde o instalačně nenáročné zařízení, které využívá tepla ze vzduchu. K vytápění ovšem můžete používat i tepelné čerpadlo vzduch-vzduch, což je v podstatě klasická dělená klimatizace. Většina moderních klimatizací totiž dokáže nejen chladit, ale i topit. Ne všechny typy klimatizací jsou však zcela vhodné k vytápění při nízkých venkovních teplotách.


Zkušenosti našich klientů...

  • Zařízení: OCHSNER Air Basic 211
  • Lokalita: České Budějovice
  • Montáž: 2015
Máme menší starší rodinný dům a na doporučení montážní firmy jsem si nechali instalovat tepelné čerpadlo Air Basic 211, po dvou zimách jsem si jisti, že jsme si vybrali správně. Děkujeme
České Budějovice
1
Specialista na tepelná čerpadla již 42 let
2
Stovky tisíc spokojených zákazníků v Rakousku, Německu, Švýcarsku a dalších zemích
3
Nejtišší výparníky na trhu s hlučností od 18 dB(A)
4
Nejvyšší topné faktory (testováno ve WPZ Testzentrum Buchs, Švýcarsko)
5
Široký sortiment provední a výkonů od 2,2kW do 960kW
6
Teplota topení až 65°C ( až 98°C u průmyslových aplikací)
7
Odzkoušená životnost více než 20 let