Ochsner
Chci
nezávaznou
nabídku

Instalace tepelného čerpadla OCHSNER GMLW 9 plus

Konečně již nemusím vybíhat v deset večer do zimy, abych „nakrmil“ svůj hladový peleťák

Před pár lety jsem investoval do kvalitního peletového kotle a myslel jsem si, že můj problém s vytápěním je vyřešen. To jsem ale nevěděl, jak rapidně poroste cena pelet v čase… Také jsem netušil, kolik práce dá vyložit nákladní auto pelet do garáže a kolik místa pytle zaberou. Navíc, začalo mi vadit chodit do kotelny přikládat, protože pelety došly vždy v tu nejméně vhodnou dobu…

Jelikož jsem nechtěl rozkopat zahradu, rozhodl jsem se investovat, tentokrát do kvalitního tepelného čerpadla typu vzduch/voda. Podmínkou instalace bylo, aby tepelné čerpadlo dokázalo kvalitně spolupracovat s mým peletovým kotlem, jako bivalentním zdrojem a aby venkovní výparník byl co nejtišší. Jako jediná alternativa, která mne přesvědčila svými technickými parametry, mi vyšlo tepelné čerpadlo OCHSNER typu GMLW plus.

Výsledek předčil má očekávání v mnoha směrech. Opatrnými dotazy svých sousedů jsem zjistil, že ani nevědí, že mám nové tepelné čerpadlo – hlučnost výparníku je hluboko pod jejich rozpoznávací schopností. Nyní, po několika letech provozu si mohu jenom pochvalovat úspornost provozu tepelného čerpadla: Průměrně šetřím kolem 24.000 Kč ročně oproti provozu s kvalitním peleťákem. Navíc, pelety jsou pořád dražší, čímž se provozní náklady tepelného čerpadla ještě více slevňují.

Spolupráce s peletovým kotlem je dle mých představ: Kotel nesnáší časté zapalování, proto mi technici OCHSNERu nastavili režim bivalentně-alternativní, s příslušnou hysterezí spínání. Vše funguje k mé plné spokojenosti již tři roky. A hlavně! Již nemusím vybíhat v deset večer do zimy, abych "nakrmil" svůj hladový peleťák!"

M. B. Komorní Lhotka

Místo instalaceKomorní Lhotka
Rok instalace2011

Zkušenosti našich klientů...

  • Zařízení: OCHSNER AIR BASIC 109
  • Lokalita: Přerov
  • Montáž: 2018
Ideální pro pasivní dům, jsme spokojeni.
Přerov
1
Specialista na tepelná čerpadla již 42 let
2
Stovky tisíc spokojených zákazníků v Rakousku, Německu, Švýcarsku a dalších zemích
3
Nejtišší výparníky na trhu s hlučností od 18 dB(A)
4
Nejvyšší topné faktory (testováno ve WPZ Testzentrum Buchs, Švýcarsko)
5
Široký sortiment provední a výkonů od 2,2kW do 960kW
6
Teplota topení až 65°C ( až 98°C u průmyslových aplikací)
7
Odzkoušená životnost více než 20 let