Ochsner
Chci
nezávaznou
nabídku

Instalace tepelného čerpadla OCHSNER GMSW 17 plus

Jednotka tepelného čerpadla pracuje tak tiše, že běžná lednice, kterou je každý nucen v domácnosti snášet, je proti ní hlučný traktor.

Před krátkou dobou jsem odešel do důchodu a potřeboval jsem efektivně zhodnotit své ušetřené finanční prostředky. Volba padla na rekonstrukci naší kotelny v domku. Rozhodl jsem se pro tepelné čerpadlo, které by nahradilo dosluhující kotel na pevná paliva. O značce OCHSNER jsem měl již dříve velmi dobré reference, tudíž rozhodl jsem se kontaktovat jejich zástupce s poptávkou. Jednalo se mi zejména o vysokou efektivitu provozu a co nejmenší hluk zařízení.

Překvapil mne profesionální přístup techniků OCHSNER, kteří mi byli schopni dát vyčerpávající odpovědi i na velmi záludné dotazy. Nakonec jsem se domluvil na instalaci tepelného čerpadla OCHSNER typu země/voda, GMSW 17 plus. Jelikož mám dost malou zahradu, zdroj tepla jsme vyřešili jedním 150 m hlubokým vrtem.

Připojení tepelného čerpadla na topení a zdroj tepla bylo otázkou několika málo dnů. Tepelné čerpadlo nyní vytápí rodinný domek s radiátory a ohřívá 300 l zásobník teplé vody.

Předpoklad naprosté spolehlivosti tepelného čerpadla a komfortu obsluhy se k mé velké spokojenosti naplnil vrchovatou měrou. Jakožto původním povoláním technický inženýr, si umím spočítat efektivitu provozu tepelného čerpadla i sám. Dosahované parametry mne velmi příjemně překvapily. Úspora oproti případnému elektrickému vytápění je až tří čtvrtinová. Samotná jednotka tepelného čerpadla pracuje tak tiše, že běžná lednice, kterou je každý nucen v domácnosti snášet, je proti ní hlučný "traktor".

Tepelné čerpadlo GMSW 17 plus provozuji již dva roky a vřele doporučuji OCHSNER každému, komu záleží na bezporuchovém, efektivním a tichém provozu."

J. K., Orlová

Místo instalaceOrlová
Rok instalace2012

Zkušenosti našich klientů...

  • Zařízení: OCHSNER Air Eagle 414
  • Lokalita: Těrlicko
  • Montáž: 2016
Tichý stroj, výborná komunikace s realizační firmou při montáži tepelného čerpadla. Mohu doporučit.
Těrlicko
1
Specialista na tepelná čerpadla již 42 let
2
Stovky tisíc spokojených zákazníků v Rakousku, Německu, Švýcarsku a dalších zemích
3
Nejtišší výparníky na trhu s hlučností od 18 dB(A)
4
Nejvyšší topné faktory (testováno ve WPZ Testzentrum Buchs, Švýcarsko)
5
Široký sortiment provední a výkonů od 2,2kW do 960kW
6
Teplota topení až 65°C ( až 98°C u průmyslových aplikací)
7
Odzkoušená životnost více než 20 let