OCHSNER tepelná čerpadla země voda

Efektivní využití geotermální energie

Tepelná čerpadla OCHSNER země - voda jsou již desítky let osvědčeným řešením pro efektivní zásobování budov ekologickým teplem ze země. Vzhledem k tomu, že tento zdroj energie podléhá během roku jen minimálním teplotním výkyvům, dosahují zemní tepelná čerpadla OCHSNER trvale a spolehlivě velmi dobrých hodnot účinnosti.

Tepelná čerpadla země - voda

Tepelná čerpadla OCHSNER TERRA země - voda poskytují širokou škálu možností pro vysoce efektivní využití geotermální energie jako konstantního zásobníku tepla pro vytápění a ohřev TUV. V závislosti na modelu je volitelně k dispozici také aktivní či pasivní chlazení. 

Řada OCHSNER TERRA čerpá teplo země třemi způsoby: prostřednictvím plošných kolektorů, geotermálních košů  nebo geotermálních hlubinných vrtů.


OCHSNER jako recept na úspěch!
Nejefektivnější využití geotermální energie

Tepelná čerpadla OCHSNER TERRA  využívají rovnoměrnou teplotu země jako stálý a spolehlivý zdroj energie. Tato energie může být odebírána dvěma způsoby v závislosti na podmínkách na místě: prostřednictvím plošných kolektorů, kde se může lišit způsob podkládky nebo geotermálních hlubinných vrtů. V obou případech se teplo odebírá ze země a úroveň teploty se zvyšuje pomocí procesu termodynamického okruhu tepelného čerpadla. Tato energie je pak k dispozici pro topný systém a pro ohřev TUV.


Geotermální energie neposílá účty

Tepelné čerpadlo OCHSNER TERRA využívá volně dostupnou geotermální energii pro vytápění objektu a ohřev TUV.


Kontrola i řízení teplot pomocí OCHSNER TERRA: vytápění a chlazení bez problémů

Tepelné čerpadlo OCHSNER TERRA může být navrženo tak, aby umožňovalo chlazení a regulaci teploty v létě. Na výběr jsou dva možnosti chlazení. Při pasivním chlazení probíhá proces chlazení mimo termodynamický okruh tepelného čerpadla. U pasivního chlazení se využívá nižší teplota půdu v okolí kolektoru/ vrtu pro ochlazení teploty v objektu pouze pomocí deskového výměníku a oběhových čerpadel. Náklady na energii jsou minimální, protože je aktivováno pouze oběhové čerpadlo pro teplonosnou látku v geotermálních sondách. Při aktivním chlazení je proces tepelného čerpadla obrácený. V tomto případě tepelné čerpadlo využívá dům jako zdroj tepla a předává tepelnou energii ven prostřednictvím horizontálních kolektorů nebo geotermálních sond. Spotřeba energie je o něco vyšší než u pasivní verze, ale chladicí výkon je výrazně větší a lépe se reguluje

U horizontálního kolektorového pole se doporučuje pouze aktivní chlazení. Pro více informací o chlazení tepelnými čerpadly OCHSNER nás neváhejte kontaktovat.Přírodní povrchy příjemné na dotek jako součást tepelného čerpadla

Hedvábně matný a saténový povrch s výrazným červeným pruhovaným designem dodává vnitřní jednotce vašeho tepelného čerpadla OCHSNER příjemný vzhled. Integrace přírodních materiálů do horní části vašeho tepelného čerpadla jej přemění z čistě technického produktu na atraktivní součást interiéru. Vybrat si můžete ze 6 designů.


Kontaktujte zastoupení OCHSNER

Kontaktujte nás abychom mohli najít nejlepší řešení pro Vás.

Rádi Vám navrhneme řešení k Vaší maximální spokojenosti.

Mám zájem o konzultaci, prosím kontaktujte mne !