OCHSNER tepelná čerpadla pro ohřev TUV

Efektivní využití odpadního tepla

Tepelná čerpadla OCHSNER Europa nabízí širokou škálu řešení ohřevu TUV nezávisle na topném systému. Teplovodní tepelná čerpadla OCHSNER Europa využívají vzduch z vedlejších místností jako je sklep, sklad nebo prádelna. Díky relativně konstantním teplotám v těchto místnostech pracují teplovodní tepelná čerpadla OCHSNER Europa velmi efektivně a spolehlivě zajišťují teplotu vody až 65°C. V závislosti na modelu lze tepelná čerpadla OCHSNER Europa použít také pro odvlhčování a chlazení místností. OCHSNER Europa nabízí jak tepelná čerpadla pro ohřev TUV s integrovaným zásobník TUV, nebo jako tepelné čerpadlo pro externí zásobníky TUV.

Tepelná čerpadla TUV

OCHSNER Europa už nebude zatěžovat topný systém potřebou ohřevu TUV. V kombinaci s tepelným čerpadlem pro vytápění tvoří dokonalou symbiózu tepelné pohody člověka.


OCHSNER Europa benefit č. 1:
Ohřev TUV levněji než kdy jindy...


OCHSNER Europa využívají odpadní teplo a ohřívají TUV velmi efektivně s nízkou spotřebou energie. Technologie OCHSNER Europa proto hraje důležitou roli při ochraně klimatu a snižování nákladů na energii.


Energeticky úsporné a šetrné k životnímu prostředí

OCHSNER Europa zajišťují přípravu teplé vody velmi energeticky úsporným a klimaticky šetrným způsobem.


OCHSNER benefit č. 2:
Chlazení, odvlhčování a využítí odpadního tepla


OCHSNER Europa pro ohřev TUV jsou vhodná pro instalaci do prostor neohrožených mrazem, jako jsou kotelny nebo technické místnosti, kde se akumuluje odpadní teplo z topného systému, pračky, sušičky prádla, atd ... . Lze využít i sklady potravin nebo vína. OCHSNER Europa odebírá teplo i vlhkost z vnitřního vzduchu a efektivně ohřívá TUV.


Chlazení spíží, skladů a vinných sklepů

Typ OCHSNER Europa 250 DK/DKL, 333 GENIUS, 300 L a Mini IWP/IWPL. Instalace v kotelně a pomocí potrubí chlazení daných prostor. Další výhody - chlazení spíží, skladů a vinných sklepů.


Chlazení spíží, skladů a vinných sklepů

Typ OCHSNER Europa 250 DK/DKL, 333 GENIUS, 300 L a Mini IWP/IWPL. Instalace v prádelně s využitím odpadního vzduchu dané místnosti. Další výhody - chlazení spíží, skladů a vinných sklepů.


Řízená ventilace s odtahem vlhkého odpadního vzduchu

OCHSNER Europa 333 GENIUS  může být využit jako mechanická ventilace odvodu vzduchu. Instalace v technické místnosti s tepelným čerpadlem vytápění. Rekuperace tepla z odváděného vzduchu pro ohřev TUV. Je možné využít 1 trubkový systém, vzduchotechnické potrubí DN150 s maximální délkou až 20 m. Odsávání zatuchlého vlhkého vzduchu z vlhkých místností (koupelna, WC, kuchyně) pomocí podtlakového větrání. Nutno zajistit přívod čerstvého vzduchu přes nastavitelné větrací otvory ve stěně do obytného prostoru a/nebo schodiště.OCHSNER benefit č. 3:
Jednoduchá instalace s rychlou návratnosti

OCHSNER Europa jsou dodávána jako plug&play a proto se velmi snadno instalují. V závislosti na situaci v budově si zákazníci mohou vybrat mezi modely s integrovaným zásobníkem TUV anebo využít stávající externí zásobník a pořídit pouze tepelné čerpadlo. OCHSNER Europa pro ohřev TUV jsou také výhodnou investicí pro výměnu starých elektricky vyhřívaných zásobníků TUV, a to díky výrazně nižší spotřebě energie a možnosti získání dotace NZU. OCHSNER Europa lze kombinovat s jakoukoli jinou technologií vytápění a jsou velmi dobrou alternativou solárního termického ohřevu TUV. OCHSNER Europa pro ohřev TUV nejsou na rozdíl od solárních systémů závislá na slunečním záření.Vhodné pro novostavby i rekonstrukce

OCHSNER Europa pro ohřev TUV jsou vhodná jak pro novostavby a modernizace topných systémů, tak i pro dovybavení stávajících topných systémů.


OCHSNER benefit č. 4:
Anti-legionella jako standard

OCHSNER Europa pro ohřev TUV zajišťují ochranu před choroboplodnými zárodky v TUV v režimu pouze s tepelným čerpadlem. I při nízkých teplotách vnitřního vzduchu dosahují tepelná čerpadla s integrovaným zásobníkem TUV dosahují 65 °C

OCHSNER Europa pro ohřev TUV jsou vybavena integrovanou elektrickou topnou vložkou pro případ velmi vysoké krátkodobé potřeby TUV, výskytu poruchy nebo použití jen malého množství vlastní vyrobené FVE energie.
Voda o hygienické kvalitě

OCHSNER Europa pro ohřev TUV udržují vodu v hygienické kvalitě.Kontaktujte zastoupení OCHSNER

Kontaktujte nás abychom mohli najít nejlepší řešení pro Vás.

Rádi Vám navrhneme řešení k Vaší maximální spokojenosti.

Mám zájem o konzultaci, prosím kontaktujte mne !