OCHSNER tepelná čerpadla vzduch voda

Efektivní využití okolní vzduchu

Existuje mnoho důvodů, proč je tepelné čerpadlo vzduch - voda nejrozšířenějším systémem tepelných čerpadel pro vytápění budov. Vzduch a elektřina jsou k dispozici v téměř neomezeném množství. To znamená, že vzduchová tepelná čerpadla OCHSNER lze instalovat prakticky kdekoli. Díky své pokročilé, vysoce výkonné technologii jsou vhodné pro modernizace a renovace i pro energeticky úsporné novostavby. Vzduchová tepelná čerpadla OCHSNER lze použít nejen k vytápění a ohřevu TUV, ale také k chlazení.

Tepelná čerpadla vzduch- voda


OCHSNER jako jako recept na úspěch!
Jednoduchý princip aplikovaný s technickou dokonalostí.

Všechna vzduchová tepelná čerpadla pracují obdobným způsobem. Ventilátor nasává venkovní vzduch, který pak prochází výměníkem tepla a způsobuje odpařování chladiva v tepelném čerpadle. V okruhu tepelného čerpadla je pak přiveden na vyšší teplotu kompresí v elektricky poháněném kompresoru. Energie se přenáší přes výměník tepla do vody, kterou lze využít k vytápění a ohřevu TUV. 

Hlavní rozdíly jsou v detailech: Vysoce výkonná technologie OCHSNER dodává dostatek energie pro vytápění a TUV i při nízkých teplotách venkovního vzduchu. Dělá to pomocí chladiv s velmi nízkým bodem varu. Komponenty musí být především ideálně sladěny a musí dokonale spolupracovat. To znamená, že se můžete spolehnout na to, že vzduchová tepelná čerpadla OCHSNER budou pracovat s maximální účinností a minimální spotřebou energie

Jednodušší základní spotřebiče využívají pro nasávání vzduchu vertikální ventilátory. Špičkové spotřebiče OCHSNER jsou vybaveny stolními výparníky s velmi kvalitními ventilátory, které jsou instalovány horizontálně. Ty nabízejí vyšší výkon a tišší provoz.OCHSNER vlastní vývoj a výzkum

Aby společnost OCHSNER zůstala na technologické špičce, investuje přibližně 6 procent svého ročního obratu do výzkumu a vývoje. 


Tichost v podání TČ OCHSNER!
Udržování hlukových emisí na minimu

Není možné zcela eliminovat veškerý hluk, který ventilátory vydávají při nasávání vzduchu. Levné systémy mohou být velmi hlučné, což může obtěžovat vaše sousedy nebo vás rušit v noci. Rovněž je třeba dodržovat místní předpisy o ochraně před hlukem. Stolní výparníky OCHSNER s horizontálně instalovanými ventilátory pravidelně dosahují nejlepších výsledků z hlediska emisí hluku v nezávislých testech. Jsou extrémně tiché

Prvotřídní vzduchová tepelná čerpadla řady OCHSNER Air Hawk  vám nabízí další výhody invertorové technologie. Výkon kompresoru i otáčky ventilátorů lze variabilně přizpůsobit aktuální potřebě tepla. Díky tomu jsou výrazně tišší a efektivnější. Výkon lze v určitých časech ještě dále snížit pomocí speciálního tichého režimu. 


Výhody instalace OCHSNER!
Rychlá instalace, spolehlivý provoz

Pro instalaci vzduchového tepelného čerpadla OCHSNER není třeba vrtných prací ani pokládky kolektorů. Díky tomu je instalace rychlejší a snazší než u systémů se zemním zdrojem nebo podzemní vodou. Prostorově úsporné vnitřní jednotky jsou sotva větší než lednička a lze je bez námahy nainstalovat do sklepa, technické místnosti, .... Venkovní jednotky se instalují vně objektu a vzhledem k nízké hlučnosti je výběr místa pro umístění jednodušší. Standardně není problém s připojením tepelného čerpadla se stávajícími instalacemi vytápění a TUV. 

Komplexní zákaznický servis OCHSNER vás podpoří při uvádění do provozu, servisu a údržbě...


Rozmanitý výběr OCHSNER!
Design můžete přizpůsobit dle svých představ 

Tepelné čerpadlo by se mělo perfektně hodit k vašemu domu nejen technicky, ale i vizuálně. U venkovních jednotek v řadách OCHSNER Air Hawk a OCHSNER Air si můžete vybrat přesně svou požadovanou barvu. Kromě standardních barev - antracitově šedé nebo bílé - máte na výběr ze 1625 barev na vzorkovnicích "RAL Classic K7" a "RAL Design D2".


Přírodní povrchy příjemné na dotek jako součást tepelného čerpadla

Hedvábně matný a saténový povrch s výrazným červeným pruhovaným designem dodává vnitřní jednotce vašeho tepelného čerpadla OCHSNER příjemný vzhled. Integrace přírodních materiálů do horní části vašeho tepelného čerpadla jej přemění z čistě technického produktu na atraktivní součást interiéru. Vybrat si můžete ze 6 designů.


Kontaktujte zastoupení OCHSNER

Kontaktujte nás abychom mohli najít nejlepší řešení pro Vás.

Rádi Vám navrhneme řešení k Vaší maximální spokojenosti.

Mám zájem o konzultaci, prosím kontaktujte mne !