OCHSNER tepelná čerpadla voda voda

Efektivní využití podzemní vody

Se stálými teplotami mezi 8 a 12°C po celý rok je podzemní voda zdrojem tepla, který lze vysoce efektivně využít pomocí tepelných čerpadel OCHSNER AQUA. Se sezonním topným faktorem SCOP až 6 jsou tepelná čerpadla OCHSNER, využívající podzemní vodu jako zdroj tepla, jedno z nejúspornějších řešení vytápění a ohřev TUV na trhu.

Tepelná čerpadla voda - voda

Všude tam, kde je podzemní voda dostupná a využitelná v souladu s vodními zákony, nabízejí tepelná čerpadla OCHSNER AQUA mimořádně atraktivní a vysoce ekonomické řešení pro vytápění budov a ohřev TUV. Tepelná čerpadla OCHSNER AQUA dosahují maximálních hodnot účinnosti a vyznačují se velmi spolehlivou technologií výměníku tepla pro podzemní vodu.


Čerpací a vsakovací studna jako zdroj pro tepelné čerpadlo

Pro využití podzemní vody jako zdroje tepla jsou nutné dvě studny: čerpací studna a studna vsakovací. Spodní voda je odebírána z čerpací studny a vedena do tepelného čerpadla. Tepelný výměník předává energii chladivu, které mírně ochlazuje spodní vodu. Systémy OCHSNER AQUA zajišťují, že veškerá voda je následně vracena zpět přes vsakovací studnu v čistém stavu a v souladu s právními požadavky zpět do podloží. Obě studny musí být umístěny v dostatečné vzdálenosti od sebe, aby se zajistilo, že se čerpaná a vratná voda nemohou mísit. Vratné potrubí musí vždy ležet za odběrným místem ve směru proudění spodní vody.


Konzultace jako první krok

V rámci konzultace vám váš systémový partner OCHSNER poradí, co je technicky proveditelné a zda je vaše nemovitost vhodná pro využívání podzemní vody jako ekologického a ekonomického zdroje tepla. 


Deskový nebo trubkový výměník tepla

Tepelná čerpadla OCHSNER AQUA používají dva různé typy výměníků tepla: deskové anebo trubkové výměníky. Deskové výměníky tepla (PHE) efektivně přenášejí teplo do chladiva a jsou vhodné, pokud je kvalita vody velmi dobrá. Trubkové výměníky tepla (trubkové HE) mají sice o něco nižší přenosovou kapacitu, ale dokážou se vyrovnat s horší kvalitou vody. To je způsobeno různými faktory. Tloušťka stěny trubkového HE potrubí OCHSNER je dvojnásobná oproti deskovým výměníkům tepla. Nerezová ocel 304 se používá externě a 1.4404 pro vnitřní trubičky. To zajišťuje velmi dobrou odolnost proti korozi a snižuje riziko mechanického poškození. Vnitřní průměry trubkových výměníku OCHSNER AQUA jsou až 250 krát větší než u deskového výměníku PHE. Nejsou proto náchylné k zanesení způsobené nečistotami ve vodě, jako je písek a jiné nečistoty. Tím se také snižuje riziko zamrznutí. Pro zajištění trvale dobré provozní spolehlivosti je vždy předřazen speciální filtr.Spodní voda špatné kvality nemusí být vždy problém


Trubkové výměníky tepla jsou dobrou volbou, pokud je kvalita podzemní vody špatná.


Přírodní povrchy příjemné na dotek součástí jednotky tepelného čerpadla

Hedvábně matný a saténový povrch s výrazným červeným pruhovaným designem dodává vnitřní jednotce vašeho tepelného čerpadla OCHSNER příjemný vzhled. Integrace přírodních materiálů do horní části vašeho tepelného čerpadla jej přemění z čistě technického produktu na atraktivní součást interiéru. Vybrat si můžete ze 6 designů.Kontaktujte zastoupení OCHSNER

Kontaktujte nás abychom mohli najít nejlepší řešení pro Vás.

Rádi Vám navrhneme řešení k Vaší maximální spokojenosti.

Mám zájem o konzultaci, prosím kontaktujte mne !